2008-2009 es tanév eredményei

2008-2009 es tanév eredményei


Versenyeredmények a 2008/2009-es tanévben pdf formátumban összesítve.

Megyei Versenyek



Megyei:

A verseny neve

Tárgy

Indulók száma

II. fordulóba jutottak

Döntőbe jutottak

Helyezés

Szaktanár

Gróf Koháry I. történelem (11.) 12 10 Fazekas András 11. A
Dudás Fanni      11. B

3. hely

5. hely

Détáriné Szabó Anikó
Kiss Sándor

Szakács Jenő

 

 

fizika

34

20

Kosztolányi Enikő           
                      9. B
Rácz Kristóf 9. B
Szabó Ádám 9. B
Damásdi Gábor
                  10. B
Kristóf Imola
                  10. B
Knódel Máté
                   11. B

 

4. hely
5. hely
6. hely

4. hely

5. hely

2. hely

 

Szalai Péter

 

Sáró Péter

 

Sáróné J.-Sz. I.

 

 

 

mat.

67

31

Szabó Ádám 9. B
Tóth Petra    9. D
Damásdi Gábor
                   10. B
Pintér Kamilla
                   10. D
Tréfás András
                   10. D

2. hely
3. hely

1. hely

3. hely

3. hely

Reiter István
Erős Erika

Reiter István

Erős Erika

Erős Erika

„A dal ered a szívből, s szívhez vágy újra röpülni” irodalmi pályázat

magyar irodalom

Kiss Tamás  11. D

3. hely

Gerstmár Rita

 

Infor-
matika

12

 

 

 

 

Zöld Európa védelmében környezetismereti verseny

 

Natrix Natrix csapat:
Tóth Soma 7. , A Szalai Péter 7. B,
Hriagyel Bence 7. B

5. hely

Sándorné Kormos Edit

Katona József szavalóverseny és művészeti fesztivál

vers – és próza- mondás

színjáték

Kovács Barbara 11. D
Pallagi Melitta 11. A
Fazekas András 11. A
„Morbidiák” csoport

1. hely
2. hely
3. hely
2. hely

 

Orbán Edit

Orbán Edit

OKTV 2008- 2009 tanév



Tantárgy

Indulók száma

Tovább-küldött dolgozatok

II. fordulóba jutottak

Döntőbe jutottak

Helyezés

Szaktanár

rajz és vizuális kultúra

5

5

3

Kara Dávid
12. A

Kovács Mátyás
11. B


B. Tóth Zsuzsanna 12. B

1.
4.
19.

 

G Szolláth Katalin

matematika

21

12

4

Reiter Viktor
12. B

27.

Dr. Szablics B.-né
Csordásné Szécsi J.
Nagyné Viszmeg E.

spanyol nyelv

5

3

1

Juhász Dorina
12. A

26.

Sipos Pálné

magyar irodalom

10

3

3

 

 

Tóthné Pintér K.
Bárányné Nagy E.

magyar nyelv

1

1

1

 

 

Tóthné Pintér K

fizika

8

3

1

 

 

Szalai Péter

biológia

27

7

3

 

 

Kozákné Ragó A.
Kiss Ildikó

földrajz

4

2

1

 

 

Szabó László

informatika

8

4

2

 

 

Takács István
Nagy Csaba

francia nyelv

4

1

1

 

 

Muresán Krisztina

angol nyelv

21

3

2

 

 

Merza Márta
Weninger Endre

történelem

7

3

2

 

 

Détáriné Szabó A.
Kiss Sándor

művészettörténet

1

1

1

 

 

G Szolláth Katalin

német nyelv

4

1

 
   

olasz nyelv

1

 

 
   

kémia

7

 

 
   

mozgókép –és médiaismeret

1

 

 
   

Országos tanulmányi versenyek I.




A verseny neve

Tantárgy

Indulók száma

 

II. fordulóba jutottak

Döntőbe jutottak

Helyezés

Szaktanár

„Reneszánsz daloskönyv”

vers-és prózamondás

Pallagi Melitta 11. A

2. hely

Orbán Edit

VII. Vörösmarty Mihály nemzetközi

vers-és prózamondás

Kovács Barbara 11. D

2. hely

Orbán Edit

IX. József Attila

vers-és prózamondás

Pallagi Melitta 11. A

3. hely

Orbán Edit

X. Országos és határon túli középiskolai Arany János balladamondó

vers-és prózamondás

Pallagi Melitta 11. A

különdíj

Orbán Edit

Diákszínjátszó fesztivál

diákszínjátszás

Regionális döntő: „Sok hűhó semmiért” ezüst minősítés

 

Orbán Edit

Országos dráma tanulmányi verseny

dráma

2

2

2

Hajdu Bianka 10. D

5. hely

Orbán Edit


Országos tanulmányi versenyek II.



A verseny neve

Tantárgy

Indulók száma

Tovább-küldött dolgozatok

II. fordulóba jutottak

Döntőbe jutottak

Helyezés

Szaktanár

Aranytoll országos helyesíró verseny

magyar nyelv

Kiss Gabriella 11. E

1. hely

Földváriné Csuti O.

III: Országos Tolkien Levelező verseny

magyar irodalom

Lápatoroki pipafüst csapat:
Damásdi Gábor 10. B
Miklya Eszter 10. C
Damásdi Dénes 11. D
Kurucz Gábor 12. C

 

2. hely

 

Gerstmár Rita
Ritter-Mészáros I.

Implom József Helyesírási Verseny

magyar nyelv

1

Kiss Gabriella 11. E
területi 1. hely

Kiss Gabriella 11. E

5. hely

Földváriné Csuti O.

Arany János Irodalmi Verseny

magyar irodalom

15

7

 

 

 

Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny

magyar nyelv

29

3

Nagy Evelin 7. A megyei 3. hely

 

Bárányné Nagy E.

„Szép magyar beszéd”

magyar irodalom

2

Kiss Gabriella 11. E megyei 1. hely

döntőbe jutott

Földváriné Csuti O.

„Nyelvünkben élünk” kommunikációs verseny

magyar nyelv

2

Szabó Lilla 7. A megyei 6-8. hely

 

Bárányné Nagy E

Dr. Szabó Miklós szövegértési verseny

magyar nyelv

4

 

 

 

 

 

TIT Országos Levelező Versenye

 

magyar nyelv

 

 

Eszik Edit 10. B
Tormási Judit10. D
Nagy Dorottya 10. B

5. hely
6. hely
7. hely

 

Ritter-Mészáros I.

TIT Országos Levelező Versenye

magyar irodalom

 

 

Hegedűs Klára 10. B
Petró Flóra 10. D

4. hely
4. hely

 

Ritter-Mészáros I.

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny

 

magyar nyelv

 

Zámbó Csilla 11. E megyei 1. hely

döntőbe jutott

 

Földváriné Csuti O.

Országos tanulmányi versenyek III.



A verseny neve
Tantárgy
Indulók száma
Tovább-küldött dolgozatok
II. fordulóba jutottak
Döntőbe jutottak
Helyezés
Szaktanár
Horizont országos filmtörténeti verseny
 
mozgókép és médiaismeret
KJG filmesztétika szakköre:
Szucsán András 12. C
Rácz Anna 12. C
Füzi Péter 11. A
Tóth Zsuzsa 11. D
Berta Bítia 9. A
Szabó Fruzsina 9. B
 
10. hely
 
Gerstmár Rita
Országos Történelem (7.-8.)
történelem
8
2
Varga Péter 7. B megyei 4. hely
Csáki Tibor
Savária Országos Történelem (9.-10.)
történelem
2
1
Tréfás András 10. D megyei 2. hely
Kiss Sándor
Országos Angol (7.-8.)
angol nyelv
18
6
Reiter Anna 8. B megyei 4.hely
Tóbi Luca    8. B megyei 6.hely
Merza Márta
Országos Angol (9.-10.)
angol nyelv
14
9
Ürmös Richárd
9. C
13. hely
Csűri Regina
KENGURU angol nyelvi ország ismereti verseny
angol nyelv
26
Tréfás András 10. D
12. hely
Hajnal Ágota
AJTP országos nyelvi verseny
angol nyelv
 
Krix Dávid 11. E
9. hely
Csűri Regina
Országos német (7.-8.) verseny
német nyelv
2
2
Mentors Digitális nyelvi verseny
német nyelv
Zámbó Csilla 11. E
Kiss Gabriella 11. E
1. hely
2. hely
Csordás Nagy S.
AJTP országos nyelvi verseny
német nyelv
Kiss Gabriella 11. E
4. hely
Csordás Nagy S.
KENGURU francia nyelvi ország ismereti verseny
francia nyelv
Varga Eszter 12. A
Muráncsik Sebestyén 12. B
1. hely
7. hely
 
Muresán Krisztina
DICTÉE
francia nyelv
Varga Eszter 12. A
1. hely
Muresán Krisztina
Festival d’Italiano
olasz nyelv
 
Pintér Kamilla 10. D
(élőbeszéd kategória)
2. hely
 
Sztanó Klára

Országos tanulmányi versenyek V.



A verseny neve

Tárgy

Indulók száma

Tovább-küldött dolgozatok

II. fordulóba jutottak

Döntőbe jutottak

Helyezés

Szaktanár

Bolyai csapatverseny

mat.

4 csapat

8. B(1) megyei 1. hely
8. B(2) megyei 2. hely
7. B megyei 2. hely

8. B (1)
Móra Viktor
Soós Mária
Takács Mátyás
Tóbi Luca

15. hely

Nagyné Viszmeg E.

ABACUS pontverseny

mat.

Reiter Anna 8. B arany I. hely

Nagyné ViszmegE.

Mikola Sándor

fizika

13

4

4

 

 

Sáró Péter
Szalai Péter

Öveges József

fizika

5

3

 

 

 

Sáróné J.-Sz. I.

Jedlik Ányos

fizika

20

12

Nádházi Tünde       7. B regionális 2. hely
Kosztolányi Gábor 7. B regionális 2. hely
Szalai Péter            7. B regionális 3. hely
Varga Péter            7. B regionális 5. hely

 

Sáró Péter

Irinyi János

kémia

16

3

3

Tóth Gábor 9. C megyei 6. hely

 

Sáróné J.-Sz. I.

Kitaibel Pál

biológia

15

15

13

Fekete Edit 10. D megyei 4. hely

 

Halász Gergely

Less Nándor

földrajz

24

 

 

Szabó Péter 7. A

20.-23.

Csáki Tibor

Nemes Tihamér (programozó kat.)

infor-matika

2

2

2

Damásdi Gábor 10. B

67. hely

Takács István

Fári János

LOGO

infor-matika

17

 

 

 

 

 

Magyar Ifjúsági Robot Kupa bajnokság

infor-matika

KJG csapat  országos 2. hely
Szabó Ádám 9. B
Kovács Endre 9. B

nemzetkö-zi döntő

 

Fári János

INFOPROG 2009 nemzetközi verseny

infor-matika

Galló Márk 12. B
Muráncsik Sebestyén 12. B

2. hely
2. hely

Takács István
Fári János

Mobilrobot programozó verseny

infor-matika

KJG (1) Damásdi Gábor 10. B, Szabó Ádám 9. B

KJG (2) Kovács Endre 9. B, Szűcs Zoltán 9. B, Pálkovács László 11. C

3. hely
6. hely

 

Fári János

Zsolnay virágok – üvegpaloták- közterek nemzetközi fotópályázat

rajz és vizuális kultúra

Heidrich Bernadett 11. D

különdíj

G Szolláth Katalin

 

Országos tanulmányi versenyek VI.



A verseny neve

Tárgy

Indulók száma

II. fordulóba jutottak

Döntőbe jutottak

Helyezés

Szaktanár

KENGURU

M
A
T
E
M
A
T
I
K
A

105

Damásdi Gábor 10. B
Tóth Pál Gábor 7. B

2. hely
8. hely

Reiter István
Csordásné Sz.Jolán

GORDIUSZ

80

Rácz Kristóf 9. B megyei 3.
Tóth Petra    9. D megyei 5.
Damásdi Gábor 10. B m. 1.
Tréfás András 10. D megy.5.
Mikó János 10. D  megyei 6.
Farkas Ádám 12. B megy. 6.
10. csapat      megyei 1. hely

 

Damásdi Gábor 10. B

 

6. hely

Reiter István

Erős Erika
Reiter István

Erős Erika
Erős Erika
Dr. Szablics B.-né

Arany Dániel

28

12

12

Damásdi Gábor 10. B

4. hely (első fokú dicséret)

Reiter István

Varga Tamás

20

 

11

7

Reiter Anna
                     8. B

 

21.hely

Nagyné Viszmeg Edit

Csordásné Sz.Jolán

Zrinyi I.

48

 

 

Tóth Pál Gábor 7. B megyei 1.
Szalai Péter   7. B megyei 4.
Tóbi Luca     8. B megyei 1.
7. csapat        megyei 1. hely
8. csapat        megyei 1. hely
KJG legeredményesebb hatosztályos gimnázium

Tóth Pál Gábor
                       7. B

15. hely

Csordásné Sz. Jolán

Nagyné Viszmeg Edit

Kalmár László

17

 

Tóth Pál Gábor 7. B  megyei 4. hely

 

 

Csordásné Sz. Jolán

XIX. Bátaszéki

5

4

4

Tóth Pál Gábor
7. B
Reiter Anna
8. B

13. hely
15. hely

Csordásné Sz. Jolán

Nagyné Viszmeg Edit

Sporteredmények

 

A verseny neve
Sportág
Fiú/ lány
Korcsoport
Megyei
Területi
Országos
Szaktanár
Diákolimpia
röplabda
F
IV.
 
 
1. hely
ifj. Dunszt Ferenc
F
V.
 
 
2. hely
Karagics Mátyás
F
VI.
4. hely
Karagics Mátyás
F
amatőr V.-VI.
5. hely
ifj. Dunszt Ferenc
L
amatőr V.-VI.
10. hely
Karagics Mátyás
 
labdarúgás
F
IV.
8. hely
Csáki Tibor
200m kisuszonyos gyors
búvárúszás
L
V.
Andrássy Judit 10. B
2. hely
 
Karagics Mátyás
100 m kisuszonyos gyors
 
L
V.
Andrássy Judit 10. B
2. hely
50 m búvárúszás
 
L
V.
Andrássy Judit 10. B
3. hely
távolugrás
atlétika
L
VI.
Coma Dorottya 11. A
8. hely
ifj. Dunszt Ferenc
magasugrás
L
VI.
Coma Dorottya 11. A
8. hely
judo
F
V.
Rácz Kristóf 9. B
2. hely
ifj. Dunszt Ferenc
 
 
 
 
Szabó Mihály 9. C
2. hely
Karagics Mátyás

 

Területi és Regionális versenyek



Területi és regionális:

FIRST LEGO League 2008 verseny

informatika

KJG (1) Damásdi Gábor 10. B, Szabó Ádám 9. B
KJG (2) Kovács Endre 9. B, Szűcs Zoltán 9. B, Pálkovács László 11. C

2. hely
4.hely

 

Fári János

LEGO Robot Szumó verseny

informatika

Szabó Ádám 9. B
Pálkovács László 11. C

2. hely
4. hely

Fári János

„Mesék Mátyás királyról”

mesemondó

Varga Bori 8. A

2. hely

Orbán Edit

Regősök húrján”

vers – és prózamondó

Ripka Kálmán 8. A

1. hely

Orbán Edit



Városi Versenyek



Városi

 A verseny neve

Tantárgy

Helyezés

Szaktanár

Katona József felolvasó- színházi verseny

vers- és prózamondás

KJG

arany minősítés

Orbán Edit

Bolyi Gimnázium szavalóversenye

vers- és prózamondás

Varga Bori 8. A
Ripka Kálmán 8. A

1. hely
3. hely

Orbán Edit

„Csak tiszta forrásból” szavalóverseny

vers- és prózamondás

Ripka Kálmán 8. A
Pallagi Melitta 11. A

1. hely
3. hely

Orbán Edit

Versmondók találkozója

vers- és prózamondás

Varga Bori 8. A
Molnár Rebeka 10. B

1. hely
1. hely

Orbán Edit

Vörösmarty Mihály Á.I. helyesírási verseny

magyar nyelv

Nagy Evelin 7. A

3. hely

Bárányné N.E.

Coventry House nyelviskola angol nyelvi pályázat

angol nyelv

Vajda Zsombor 7. B
Mikó János 10. D

5. hely
5. hely

Kovácsné G.I.
Hajnal ágota

Piarista Iskola angol nyelvi versenye

angol nyelv

Reiter Anna 8. B

1. hely

Merza Márta

Zrínyi I. Á.I. angol nyelvi versenye

angol nyelv

Varga Péter 7. B

3. hely

Nagy Andrea

Bolyai Gimnázium német nyelvi versenye

német nyelv

Antal Tamás 10. C
Tarjányi Ivett 10. C

2. hely
7. hely

Csordás Nagy S.

Német nyelvi kommunikációs verseny (Magyar I. Á.I.)

német nyelv

Kosztolányi Gábor 7. B
Török Fanni 8. A

2. hely
2. hely

Kis Pálné

Szomszédunk Ausztria városi vetélkedő

német nyelv

Szűcs Imola 11. B
Konfár Julianna 11. B

1. hely
1. hely

Kis Pálné

Környezet - és természetvédelmi vetélkedő

biológia, kémia

10. D csapata:
Balogh Kata, Csavajda Ádám,
Kelemen Tamás, Kovács Ákos,
Molnár Anna

3. hely

Kozákné Ragó anikó

Iskolánk által szervezett versenyek

Megyei Történelem Verseny

A Commitment Köznevelési Kht Commitment Pedagógiai Intézet Bács-Kiskun Megyei Irodája

és a kecskeméti Katona József Gimnázium a 2008-2009-es tanévben meghirdeti a hagyományos
 
Megyei Történelem Versenyt,

a gimnáziumok és szakközépiskolák 10., 11. nyelvi előkészítős, valamint a legtehetségesebb 9. évfolyamos tanulói részére. 

Megyei Történelem Versenyfelhívás

Megyei Történelem Verseny

Versenyfelhívás 

A Commitment Köznevelési Kht Commitment Pedagógiai Intézet Bács-Kiskun Megyei Irodája és a kecskeméti Katona József Gimnázium a 2008-2009-es tanévben meghirdeti a hagyományos

 
Megyei Történelem Versenyt,

a gimnáziumok és szakközépiskolák 10., 11. nyelvi előkészítős, valamint a legtehetségesebb 9. évfolyamos tanulói részére. 

Jelentkezési határidő: 2008. október 22. (szerda)

A jelentkezéseket Commitment Köznevelési Kht Commitment Pedagógiai Intézet Bács-Kiskun Megyei Irodája címére kérjük elküldeni.

(6000 Kecskemét, Katona József tér 8. Kulcsár Erika)

  1. Az (iskolai) írásbeli forduló időpontja: 2008. november 12. (szerda) 1400-1600.


    • Az írásbeli feladat megoldására rendelkezésre álló idő 120 perc.
    • A központilag összeállított feladatlapot a versenyzők saját iskolájukban írják meg, és a szaktanár javítja a kiküldött javítókulcs alapján.
    • A forduló anyaga az ókori kelettől a magyar államalapításig terjed, ez a négyosztályos gimnáziumok 9. évfolyamának anyaga az őskor kivételével.
    • A 70 %-ot elért versenyzők dolgozatait (vagy ennek hiányában iskolánként a két legjobbat) kérjük a Commitment Köznevelési Kht Commitment Pedagógiai Intézet Bács-Kiskun Megyei Irodája címére beküldeni 2008. december 1-ig (hétfő).
    • A feladatlapok kitöltéséhez semmilyen segédeszköz NEM használható (atlasz sem), a versenyzők csak kék színű tollal dolgozhatnak.
    • A második fordulóba került versenyzők értesítésének határideje 2008. december 20. (szombat).

 

  1. Az írásbeli fordulót 2009. február 18-án 1400-1600-ig tartjuk a Katona József Gimnáziumban. Ide az első fordulóban elért eredményei alapján a legjobb 20-30 versenyzőt hívjuk meg.

    • Az írásbeli feladat megoldására rendelkezésre álló idő 120 perc.
    • A forduló anyaga egyetemes történelemből az ókori Görögországtól 1492-ig, magyar történelemből pedig a honfoglalástól a mohácsi csatáig terjed.
    • A második fordulóba jutottak részére az értesítéshez (minimális) szakirodalmat mellékelünk.
    • A feladatlapok kitöltésekor semmilyen segédeszköz nem használható (atlasz sem), a versenyzők csak kék színű tollal dolgozhatnak.
    • A döntőbe jutott tanulókat legkésőbb március 16-ig értesítjük.
    • A döntőbe a második fordulóban elért eredményeik alapján a legjobb 10 résztvevőt hívjuk meg.


 

  1. A megyei történelemverseny szóbeli döntője 2009. április 18-án (szombaton)
    1000 órakor lesz a kecskeméti Katona József Gimnáziumban.

 

    • A döntőbe került 10 versenyző ugyanazon két témából felel megadott források segítségével, meghívott szakmai zsűri előtt. A feleletek időtartama körülbelül 10-12 perc.
    • A döntő anyaga és a szakirodalom megegyezik a második fordulóéval.
    • A döntőbe nem viszik a versenyzők az előző fordulóban elért eredményüket.
    • Az ünnepélyes eredményhirdetés a döntő napján, 2008. április 18-án (szombaton) a versenyt követően lesz.
    • A versennyel kapcsolatos nyilvános információk a Katona József Gimnázium honlapján érhetőek el.

 

A felkészüléshez használható irodalom:

            Száray Miklós: Történelem I. Nemzeti tankönyvkiadó 2006.

            Száray Miklós: Történelem II. Nemzeti tankönyvkiadó 2006.

            Walter Mária: Történelem II. Nemzeti tankönyvkiadó

            Középiskolai történelem atlasz Cartográphia 2003.

            Kaposi – Szabó – Száray: Feladatgyűjtemény a kétszintű érettségihez

 

Elérhetőségek:

 

                        Kulcsár Erika                                                      Csáki Tibor

                        unakorda@gmail.com                                     littbarski@freemail.hu

                        70/4533-954

 
Kecskemét, 2008. október 8.

                                                           Üdvözlettel:

 

                    Szabó István                                                        Csáki Tibor

a Katona József Gimnázium                    a Katona József Gimnázium
    igazgatója                                         történelem munkaközösségének vezetője


Megyei Történelem Verseny I. forduló




Az első forduló feladatsora letölthető az alábbi linken:
I. forduló.pdf
Az első forduló feladatsorának megoldása letölthető az alábbi linken:
I. forduló_megoldása.doc

Megyei Történelem Verseny Döntő

Az első 10 versenyző jutott a szóbeli döntőbe, ahol mindenki ugyanabból a 2 tételből felel. A feleletre 10 perc áll rendelkezésre, 20 perc felkészülési időt követően.
A Megyei Történelem Verseny II. fordulójának végeredménye:

Név

Pontszám

Iskola

Felkészítő tanár

1.

Farkas Enikő Mónika

84

Bolyai János Gimnázium, Kmét

Harkai Hajnalka

2.

Bozsik Marcell

80,5

Kméti Református Gimnázium

Szabados László

3.

Kovács Rebeka

79

Kméti Református Gimnázium

Szabados László

4.

Szűcs Bence

76

ÁFEOSZ, Kmét

Vajda Csaba

5.

Szalkai András

76

Kméti Református Gimnázium

Szabados László

6.

Jenei Milán

75,5

KTKT Petőfi Sándor Gimnáziuma, Kiskőrös

Fodor Tamás

7.

Sánta Milán

74

Szent István Gimnázium, Kalocsa

Kenyeres Zsolt

8.

Tóbiás Gábor

74

KRK Szilády Áron Gimnáziuma, Kiskunhalas

Dér János

9.

György Máté

73,5

Szent István Gimnázium, Kalocsa

Kenyeres Zsolt

10.

Kordé János Márk

72

III. Béla Gimnázium, Baja

Mészárosné Szőnyi Zsuzsanna

11.

Bagócsi Károly

70,5

Kméti Református Gimnázium

Szabados László

12.

Kocsis Réka

69,5

III. Béla Gimnázium, Baja

Mészárosné Szőnyi Zsuzsanna

13.

Hódi Enikő

69

Bibó István Gimnázium, Kiskunhalas

Palásti Károly

14.

Rábl Szabolcs

68

Hunyadi János Gimnázium és Szakiskola, Bácsalmás

Barnáné Steixner Margit

15.

Csontos Csaba

68

Móra Ferenc Gimnázium, Kiskunfélegyháza

Rosta Eszter

16.

Bodor Zsófia

67

Bibó István Gimnázium, Kiskunhalas

Kiss László, Palásti Károly

17.

Rubos Nikolett Emese

66,5

KTKT Petőfi Sándor Gimnázium, Kiskőrös

Fodor Tamás

18.

Siket Martina

63,5

III. Béla Gimnázium, Baja

IllésnéTurai Zsuzsanna

19.

Borbás Ádám

63

Bibó István Gimnázium, Kiskunhalas

Kiss László, Palásti Károly

20.

Illyés Endre

62

Piarista Általános  Iskola, Kmét

Czeglédi Zsolt

21.

Gausz Nóra

61,5

KTKT Petőfi Sándor Gimnáziuma, Kiskőrös

Fodor Tamás

22.

Fekete Milán

61

ÁFEOSZ, Kmét

Vajda Csaba

23.

Eszes Gertrúd

61

ÁFEOSZ, Kmét

Dr. Tóthné Halász Erzsébet

24.

Majorosi Ádám

60,5

Bibó István Gimnázium, Kiskunhalas

Kiss László, Palásti Károly

25.

Miklósi Dávid Péter

60

Bibó István Gimnázium, Kiskunhalas

Venczel József

26.

Simon Szonja

59,5

Hunyadi János Gimnázium és Szakiskola, Bácsalmás

Lakatos Rita

27.

Fenyő Noémi

59

Bibó István Gimnázium, Kiskunhalas

Kiss László, Palásti Károly

28.

Ács-Kocsis Enikő

58,5

ÁFEOSZ, Kmét

Dr. Tóthné Halász Erzsébet

29.

Farkas András

58,5

KRK Szilády Áron Gimnáziuma, Kiskunhalas

Dér János

30.

Pápai Márta

54,5

Bányai Júlia Gimnázium, Kmét

Dr. Ujlaky István

31.

Ájpli Norbert

53

Baksay Sándor Református Gimnázium, Kunszentmiklós

Muszka János

32.

Rónai Eszter

51

KRK Szilády Áron Gimnáziuma

Granyák Pál

33.

Bagi Brigitta

50

Kiskunfélegyházi Szakképző Intézmény
és Koll. Közgazd. Szakközép

Patai Lászlóné

34.

Gallina Bianka

47,5

Bányai Júlia Gimnázium, Kmét

Borzákné Dr. Nacsa Mária

35.

Kalapos Lilla

47,5

ÁFEOSZ, Kmét

Vajda Csaba

36.

Mészáros Mónika

47,5

Baksay Sándor Református Gimnázium, Kunszentmiklós

Muszka János

37.

Palásti Zsolt Dániel

38,5

KRK Szilády Áron Gimnáziuma, Kiskunhalas

Kiss László

Az első 10 versenyző jutott a szóbeli döntőbe, ahol mindenki ugyanabból a 2 tételből felel. A feleletre 10 perc áll rendelkezésre, 20 perc felkészülési időt követően.
A szóbeli döntő időpontja és helyszíne:
2009. április 18. (szombat), 10 óra, a Katona József Gimnázium (Kecskemét, Dózsa György út 3.) díszterme

A felkészüléshez szükséges szakirodalom megegyezik a második írásbeli forduló anyagával.

Kmét, 2009-03-12

Csáki Tibor
Tört.mk.vez.

Megyei Történelem Verseny II. forduló +szakirodalom

A második forduló feladatsora elérhető az alábbi linken: itt!

Az első forduló után 53 dolgozat érkezett. 
A II. fordulóba jutottak azok a diákok, akik legalább 76 pontot értek el az iskolai fordulóban. A névlista megtekinthető az alábbi linken: megyei_masodik.pdf

A második forduló helyszíne és ideje:

Katona József Gimnázium, Kecskemét, Dózsa György út 3.
2009. február 18. 14 óra


A második fordulóra való felkészüléshez az alábbi szakirodalmat mellékeljük:

ENGEL PÁL: Magyarok Európában I.

Beilleszkedés Európába, a kezdetektől 1440-ig

Háttér Lap- és Könyvkiadó, Bp., 1990

A könyvből az alábbi részek:

- Kalandozások és államalapítás (900-1038)

(107.o .-123. o.)

- Az Anjouk kora: I. Károly (1301-1342)

(262.o.-288. o.)

- Európa: a középkor delelője (1200-1300) című fejezetből az alábbi részek:

A városok felemelkedése (198.o.-201.o.)

Egyetemek és kolduló rendek (201.o.-204.o.)

- Az Aranybulla kora és a tatárjárás (1196-1242) című fejezetből az alábbi részek:

A szerviensek és az Aranybulla (218.o.-221.o.)

IV. Béla és a tatárjárás (221.o.-224.o.)


Szakács Jenő Megyei Fizikaverseny

Az I. forduló időpontja: 2008. november 14. (péntek) 14-17 óra

Übersetzungswettbewerb


DÖNTŐ

Kedves Kollégák és Versenyzők!

 

2009. 02.04-én lebonyolítottuk a fordítási verseny szóbeli döntőjét. Köszönjük a Kollégák felkészítő munkáját, valamint a diákok lelkes felkészülését és eredményes szereplését.

 

Az eredmények:

 

1. Oroszi Gabriella                                       Katona József Gimnázium

 

2. Sárkány Anna                                           Kecskeméti Református Kollégium            

                                                                       Gimnáziuma

 

3. Kapás Katalin                                           Széchenyi István Idegenforgalmi, Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola

 

4. Antal Tamás                                             Katona József Gimnázium

 

5. Farkas Edit                                               Széchenyi István Idegenforgalmi, Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola

 

6. Molnár Kata                                               Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

7. Csernus Marina                                           Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

8. Drozdik Bianka                                           Bányai Júlia Gimnázium

 

9. Retkes Szimonetta                                      Kocsis Pál Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Szakközépiskola és Szakiskola

 

10. Nagysolymosi Andrea                               Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Szakközépiskola és Szakiskola

 

11. Lerner Nikolett                                          Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

11. Házi Diána                                                Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Szakközépiskola és Szakiskola

 

12. Jáger Abigél                                              Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma

 

13. Terjék Szilvia                                            Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Szakközépiskola és Szakiskola

 

 

A verseny 1. fordulójának további résztvevői:

 

Zolnay Zsófia                                                 Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma

 

Benkő Erzsébet                                               Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Szakközépiskola és Szakiskola

 

Szalai Benjámin                                              

Lovász Barbara                                               Lestár Péter Kereskedelmi Szakközépiskola és Szakiskola

 

Sponga Bettina                                                Lestár Péter Kereskedelmi Szakközépiskola és Szakiskola

 

Schmehl Hajnal                                               Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma

 

Drozdovszky Dóra                                          Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma

 

Szabó Viktória                                                Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Szakközépiskola és Szakiskola

 

Szél Rebeka Anna                                           Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Kenderes Csilla                                               Szent-Györgyi Albert Egészségügyi Szakközépiskola és Szakiskola

 

Szőke Klaudia                                                 Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Mikó István                                                     Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Nyerlucz Judit                                                 Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Hetényi Tünde                                                 Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Mészáros Lilla                                                 Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Horváth Bettina                                               Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Gellér Judit                                                      Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Nagy Róbert                                                   Lestár Péter Kereskedelmi Szakközépiskola és Szakiskola

 

Németh Tímea                                                 Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Pogány Ildikó                                                  Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Nyerges Norina                                               Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Lévai Roland                                                   Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Cseh Nikolett                                                  Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola

 

Jakubik Regina                                                           Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma

 

Csősz Tibor                                                                Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma

 

Mezősi Bálint                                                              Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma

 

Mikulya Eszter                                                            Katona József Gimnázium

 

Tary Timót                                                                  Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma

 

Vilidár István                                                              Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma

 

További sok sikert kívánunk!

A szervezők:

Csordás-Nagy Sára

Frisnicz Irén

Kis Pálné

Robert Worm

 

Übersetzungswettbewerb I. forduló

Tisztelt Kollégák!

A Katona József Gimnázium német nyelvi munkaközössége műfordító versenyt hirdet középiskolás diákoknak.


A verseny 3 fordulóból áll.


Az első fordulóban fordítandó szöveg megtalálható a következő linken.

Beküldési határidő: 2008. november 30. 

(Katona József Gimnázium 6000 Kecskemét Dózsa György út 3. )
Jelige: Übersetzungswettbewerb)


A második fordulóba jutott versenyzők névsorát és a forduló pontos kezdési idejét a honlapon tesszük közzé.

A második forduló időpontja: 2009. január 7. Helye: Katona József Gimnázium

A diákok egy rövidebb nyelvvizsga-jellegű szöveget fordítanak. (Szótárt mindenki hozzon magával!)


A harmadik fordulóra a legjobb műfordítókat hívjuk vissza, akikkel a lefordított szövegekkel kapcsolatban folytatunk rövid beszélgetést. Ideje: 2009. február 4.


A legjobb fordítókra értékes nyeremények várnak.



Nevezési díj: 500 forint/fő


Befizetés módja: rózsaszín postai utalványon, (az azonos iskolából nevezők részvételi díja egy közös utalványon is befizethető) vagy személyesen a Katona József Gimnázium pénztárában. Az utalványokon kérjük feltüntetni az Übersetzungswettbewerb jeligét és a résztvevők számát is!




Kecskemét, 2008-10-18

Csordás-Nagy Sára

munkaközösség-vezető

Übersetzungswettbewerb I. forduló Német

A magyar versenyfelhívás megtalálható a következő linken.



  1. Runde

 

Den Text können Sie hier finden. Abgabetermin : 30.11.2008

Fodítás
Der zu übersetzende Text

 

  1. Runde

 

Die besten Teilnehmer werden zu einer zweiten Runde eingeladen. Sie findet im Katona-József-Gymnasium statt und hier muss ein Sprachprüfungstext übersetzt werden.

 

  1. Runde

 

Mündliche Aufgabe! Ein Gespräch zur Interpretation der bisher übersetzten Texte.

 

Die Übersetzungen werden von Deutschlehrern und Literaturlehrern kontrolliert.

 

Die Besten erwarten wertvolle Preise!  

 

                                                                    Viel Glück und viel Spaß!

Übersetzungswettbewerb II. forduló

Kedves Kollégák!


A Katona József Gimnázium német nyelvi munkaközössége által szervezett fordítási verseny második fordulójába a következő tanuló(k) jutott(ak) be:



Zolnay Zsófia 8.b.  Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma
Jáger Abigél  10.d.  Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma
Sárkány Anna  12.d.  Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma
Retkes Szimonetta 11.b.  Kocsis Pál Mezőgazdasági Szakközépiskola
Farkas Edit  12.o.  Széchenyi István Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola
Kapás Katalin  Széchenyi István Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola
Lemer Nikolett  9.d  Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola.
Molnár Kata  12.a.  Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola.
Csernus Marina  10.d.  Kada Elek Közgazdasági Szakközépiskola.
Terjék Szilvia  10.c.  Szent-Györgyi Alber Egészségügyi és Szociális Szakközépiskola
Nagysolymosi Andrea 12.a.  Szent-Györgyi Alber Egészségügyi és Szociális Szakközépiskola
Házi Diána  12.a.  Szent-Györgyi Alber Egészségügyi és Szociális Szakközépiskola
Drozdik Bianka  10.b.  Bányai Júlia Gimnázium
Oroszi Gabriella Katona József Gimnázium
Antal Tamás  10.c.  Katona József Gimnázium


A verseny helyszíne: Katona József Gimnázium, Kecskemét, Dózsa György út 3.


A verseny időpontja: 2009. január 07. (szerda) 15 óra


A második fordulóban egy kb. 200-250 szóból álló német nyelvű szöveget kell magyarra fordítani. A fordításhoz szótár használata megengedett. A rendelkezésre álló idő 120 perc.

Kérjük a résztvevőket, hogy saját szótárt hozzanak magukkal.


Kérjük szíveskedjenek a tanulókat értesíteni. 


Köszönjük minden kedves Kolléga érdeklődését és a tanulók részvételét versenyünkön.

További sok sikert kívánunk.



Csordás-Nagy Sára

munkaközösség-vezető

Országos Célnyelvi Civilizációs Verseny + Szakmai programok

2009. április 4.
Program leírása:

900-1000-ig

      • Érkezés, gyülekezés 900-től az iskolában

      • Regisztráció 900-től. Ekkor kell befizetni a 4000 Ft nevezési díjat. Itt kell leadni a poszter prezentációt, amit visszaadunk a délutáni szóbeli forduló előtt. Ekkor húznak sorszámot is a csapatok.

      • Sütemény, pogácsa, kávé, üdítő


10 00  órakor

Ünnepélyes megnyitó

1010 -11 10-ig

Írásbeli forduló. 50 kérdésből álló teszt.
helye: az iskola díszterme

1115 -1145 -ig

Hallás utáni megértés

helye: az iskola díszterme

1145-1245-ig

Ebédszünet (menza)

A versenyzőknek és a felkészítő tanáraiknak ingyenes, a

kísérőknek és drukkereknek 500 Ft.

1300-tól

Szóbeli forduló (a reggel kihúzott sorszámok szerint.)

kb. 1600-kor eredményhirdetés

Kísérő-kiegészítő programok

A verseny ideje alatt:

Workshop-foglalkozás, valamint tankönyvkiállítás vásárlási lehetőséggel a tanároknak

helye:az iskola előadócsarnoka és valamelyik földszinti tanterem


Tudnivalók

Az írásbeli forduló és hallás utáni megértés alatt csak a versenyzők tartózkodhatnak a díszteremben.


A szóbeli forduló alatt a csapatok előadásuk után bent maradhatnak a teremben. A kísérő tanárok és az érdeklődők meghallgathatják a bemutatót, de csak a szünetben mehetnek ki a díszteremből.


A délutáni workshop-foglalkozáson részt vevő tanárok az egyes szóbeli prezentációk közötti szünetekben mehetnek be a díszterembe.

Szakmai programok a kísérő tanároknak a verseny ideje alatt

 

10:00-11:00     ’When in Rome … do as the British or Americans do’ a presentation on  how the Click On and Upstream series can be beneficial in reaching the aim of students being exposed to the foreign language’s country, culture and symbols.

Előadó: Dr. Szabó Ildikó, teacher trainer a Bábel Könyvkereskedés és az Express Publishing képviseletében

                        Helye: földszinti osztályterem

11:00-12:00     Interaktív tábla általános bemutató: használata, lehetőségek, technika: Szilágyi László termékmenedzser bemutatója  (DNN Professional Graphics Kft., Budapest)

Gyakorlati bemutató az Oxford University Press interaktív táblán használható szoftverjeiből: Szabó Zoltán (OUP, Szeged)

Legújabb kiadványok az OUP gondozásában: Mészáros István (OUP, Szeged)

Helye: földszinti osztályterem

11:00-12:00     ’Bridge the Gap Between Intermediate and Advanced Level’- up to date materials for developing  overall language proficiency

                        Előadó: MMPublications (ELT Hungary, Kisújszállás)

                                    Helye: földszinti osztályterem

Megyei Szervezésű Tanulmányi Versenyfelhívasok

Versenyfelhívás


Az alábbiakban közöljük a Commitment Köznevelési Kht. Commitment Pedagógiai Intézet Bács-Kiskun Megyei Irodája gondozásában megvalósuló versenyek listáját, illetve programját ...
Versenynaptár
2008-9 es megyei szervezésű naptár. pdf