Katonások Erdélyben

Kós Károly, az erdélyi polihisztor nyomában

 

A Kecskeméti Katona József Gimnázium 72 hetedikes diákja négynapos erdélyi kiránduláson vett részt a ”Határtalanul!” pályázat keretében 2017. március 31-től április 3-ig. A meghirdetett pályázat fő célkitűzése a határainkon túl élő magyarlakta területek megismerése. Tanulmányi kirándulásunkat Kós Károly, a temesvári születésű tudós munkásságának, életének, művelődésszervező tevékenységének megismerésére építettük.

Menzafizetés időpontja a Katona Gimnáziumban

Április hónapban:

3-6-7-én

hétfő-csütörtök-péntek

16 napra fizetendő: 5.390.- Ft

50%-os ár: 2.695.- Ft

Ebédet lemondani mindig előzőnap 9:00-ig a 20/951-0782 telefonszámon lehet!

A Goethe Intézet kiállítása a KJG-ben

Március közepe óta látható iskolánkban a budapesti Goethe Intézet „Deutsche Städte und Landschaften” című kiállítása. Diákjaink nagy érdeklődéssel fedezik fel Németország tájait és városait érdekes feladatok segítségével.

Tollaslabda Diákolimpia

Faragó Frigyes 11. b osztályos tanuló hétvégén részt vett a Kiskunfélegyházán megrendezett Tollaslabda Diákolimpia Országos Döntőjén, ahol korcsoportjában a 22. helyezést érte el.

Gratulálunk!

OKTV

Nagy Zsófia 12.A osztályos tanuló a spanyol OKTV-n a döntőben 18. helyezett lett.

Sikeréhez szívből gratulálunk, az érettségihez sok sikert kívánunk!

Francia nyelvi feladatmegoldó verseny

Kedves franciás diákok!

 

Az ötödik fordulóval befejeződött a francia nyelvi levelezős verseny "levelezős" része.

Az eredményeket lásd: itt.

A döntő ideje és helye:  2017. április 11.14h30. Katona József Gimnázium.

Köszönjük mindenkinek a részvételt és gratulálunk a döntőbe jutottaknak!

Kovácsné Szipán Andrea és Muresán Krisztina

Mezei futás Diákolimpia

Megyei döntő Katonás érdekeltségű eredményei

IV. k.cs lány csapat: 2. hely!

Csapattagok:

Kiss Virag,
Tasi Rebeka,
Lantos Rebeka,
Nemes Dorka,
Bálind Fanni.

Egyéniben:

Kiss Virág 2.
Tasi Rebeka 4. hely!

VI. K.cs lány csapat 1. hely!!!

Csapattagok:

Kanti Dorottya,
Kamenár Gyöngyvér,
Kocsis Nikoletta,
Balogh Diána,
Tigyi Csilla.

Egyéniben:

Kanti Dorottya 1.
Kamenár Gyöngyvér 2. hely!!!

Gratulálunk a szép eredményekhez!

2016/2017-es úszás diákolimpia

A megyei döntőben az iskola csapata 4x50m fiú gyorsváltóban 1. helyezést ért el. Név szerint Jaksa Milán 11.D Hakk Bence 11.B Jánosi Martin 12.B valamint Ónodi Norbert 12.B. Ezen kívül Ónodi Norbert megyei első helyezésével 100 m fiú gyorsúszásban szintén sikeresen kvalifikálta magát a Debrecenben tartott országos döntőbe, de legalább ugyanilyen büszkék vagyunk Jaksa Milán második helyezésére ugyanebben a számban.

A döntőben a csapat egy cserét követően (Hakk Bencét cseréltük Budai József 11.A osztályos tanulóra) országos 11-edik helyezést ért el. Egyéniben Ónodi Norbert a 15. helyen végzett.

Gratulálunk!

Paris